Site icoon Den Bosch Nieuws

Supporters FC Den Bosch vinden historisch kanon

DEN BOSCH – FC Den Bosch supporters hebben maandagavond een kanon uit de vorige eeuw gevonden. Het kanon lag opgeslagen en werd bij toeval gevonden bij de verbouwingswerkzaamheden achter de M-side, waar zij hun eigen supportershome aan het bouwen zijn.

Het kanon dateert naar alle waarschijnlijkheid historisch kanon gevonden, dat naar alle waarschijnlijk dateert uit de 19e eeuw. Het kanon is destijds achtergelaten door het leger van Napoleon, toen de Fransen verjaagd werden uit de stad ’s-Hertogenbosch. Ditzelfde kanon is in 1951 gebruikt bij de openingsceremonie van Stadion De Vliert, waar ook nog gesproken werd door Fanny Blankers-Koen.

FC Den Bosch supporters vinden oud kanon (bron: FC Den Bosch)

Het kanon is gevonden in een oude opslagruimte van het stadion, waarvan men het bestaan niet meer wist. Het is gedurende vele jaren zo goed opgeborgen geweest dat men het uiteindelijk is vergeten.

Plekje bij FC Den Bosch

Nu het historisch kanon is teruggevonden gaan enkele enthousiaste supporters onderzoeken hoe het een plekje kan krijgen in de, met Bossche cultuur samenhangende, voetbalclub.

Mobiele versie afsluiten