DEN BOSCH – Wethouder Ruud Schouten uit Den Bosch heeft zondag 27 januari in cultureel centrum de Helftheuvel de onderscheiding ‘De Lange Teen 2013’ ontvangen. Het uitreiken van De Lange Teen is sinds 1989 een traditie in Oeteldonk. De vergulde teen gaat naar diegene die zich door een onfortuinlijke of ongelukkige manoeuvre kenbaar heeft gemaakt in carnavaleske of in de pubieke sfeer.
De commissie B.L.Ô.Ô.T. (Bond van Lange Ouwe Oeteldonkse Tenen) vindt dat Schouten op de tenen van alle Oeteldonkers is gaan staan met de aanbesteding voor de nieuwe Bartenbrug, wat tot veel commotie heeft geleid en nog steeds leidt vanwege de opgelopen vertraging bij de bouw.
Hulpbisschop, De Oetels en een wethouder
In 2012 ontving hulpbisschop Rob Mutsaerts van het bisdom ’s-Hertogenbosch De Lange Teen. Mutsaerts stond op de tenen van de Orthen wonende Oeteldonkers door zijn betrokkenheid bij voormalige San Salvator parochie in Den Bosch.
Fred Rademaker, voorzitter van C.V. De Oetels, kreeg het jaar daarvoor De Lange Teen 2011 vanwege het royeren van een lid, die dat jaar prins in Schijndel was. In 2010 ontving Rodney Weterings de ‘onderscheiding’, omdat hij volgens leden van B.L.Ô.Ô.T. een hoop Oeteldonkers op de tenen trapte door het carnaval niet op de Bossche cultuurnota te zetten.
Bron: Oeteldonksche Club
